Akwarium – reaktywacja po 15 latach

Akwarium – reaktywacja po 15 latach

Jak już zapowiadaliśmy, w najbliższy czwartek, 1 czerwca po 15 latach nieobecności na mapie Warszawy, flagowy klub Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego – Akwarium Jazz Club otwiera swój letni ogródek na Skwerze Hoovera. Z tej okazji zapraszamy na niezwykły koncert z udziałem Piotra Rodowicza – aktualnego Prezesa Zarządu Głównego PSJ oraz Zbigniewa Namysłowskiego – Honorowego Prezesa PSJ.

AKWARIUM startuje pod hasłem Polish Jazz YES!

Wystąpią:
Piotr Rodowicz – kontrabas
Mark Waggoner – gitara
Kazimierz Jonkisz – perkusja
Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy
Borys Janczarski – saksofon tenorowy
Gościnnie wystąpi Honorowy Prezes PSJ
Zbigniew Namysłowski – saksofon altowy i sopranowy.

Wstęp bezpłatny.

Koncert będzie transmitowany w RadioJAZZ.FM
_________________________________________________________

Po czterdziestu latach od otwarcia Jazz Clubu AKWARIUM, PSJ przystąpiło do reaktywacji legendarnego warszawskiego klubu jazzowego.

W latach siedemdziesiątych Polskie Stowarzyszenie Jazzowe podjęło działania zmierzające do otwarcia w Warszawie klubu jazzowego z prawdziwego zdarzenia. Początkowo PSJ firmowało Klub Muzyczny Maxim na Złotej, wówczas Kniewskiego. Nie było to jednak wymarzone miejsce. Dopiero w 1977 roku, dzięki zaangażowaniu Stanisława Cejrowskiego, Stowarzyszenie uzyskało prawo do dysponowania lokalem po kawiarni Barbara w piętrowym pawilonie przy ulicy Emilii Plater 49. Początkowo miało go dzielić z lokalem gastronomicznym PSS Społem, ostatecznie jednak udało się uzyskać zgodę na samodzielną działalność. 26 kwietnia 1977 roku, koncert zespołu Mainstream zainaugurował działalność Jazz Clubu AKWARIUM. Klub działał w tym miejscu do 2000 roku, jednak od 1990 roku bez udziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

W czterdzieści lat po otwarciu historycznego Jazz Clubu AKWARIUM, 26 kwietnia 2017 roku, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe podpisało umowę najmu lokalu znajdującego się na Skwerze Hoovera w Warszawie. Reaktywacja Jazz Clubu AKWARIUM stała się faktem. Otwarcie klubu stało się możliwe dzięki współpracy PSJ ze spółką Akwarium WAPSTAP należącą do byłego dyrektora generalnego Festiwalu Jazz Jamboree – Pawła Marii Kwiatkowskiego i jego wspólników. Uroczyste otwarcie klubu planowane jest na 1 września 2017, jednak od 1 czerwca swoje podwoje otwiera ogródek klubu Akwarium.