Koncert Terence Blanchard’a w Warszawie został odwołany!

Koncert Terence Blanchard’a w Warszawie został odwołany!

Premierowy koncert TERENCE BLANCHARD Z ZESPOŁEM THE E-COLLECTIVE został odwołany.

9 listopada 2018 r, na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, w Warszawie miał odbyć się koncert Terence Blanchard feat. E-Collective, promujący najnowszą płytę zespołu, zatytułowaną LIVE. Niestety wydarzenie to nie dojdzie do skutku – koncert został odwołany.
Zdobywca 5 statuetek Grammy Terence Blanchard koncertem w Warszawie, będącym jednocześnie jedynym koncertem w Polsce, rozpoczyna europejska trasę promującą najnowszy album solisty i składu E-Collective pod tytułem „Live”. Płyta ma nie tylko wyjątkową wartość artystyczną, ale także wydźwięk społeczno-polityczny – album jest protestem artysty przeciw narastającej przemocy oraz powszechnemu w USA dostępowi do broni.

Terence Blanchard

Terence Blanchard na scenie jazzowej obecny jest już od kilkudziesięciu lat, a jego dorobek to nie tylko liczne płyty wydawane przez najlepsze wytwórnie oraz szereg nagród i prestiżowych nominacji, ale także muzyka do ponad 50 filmów. Mimo to, artysta ciągle przekracza kolejne granice i wyznacza nowe kierunki w muzyce jazzowej. Do innowacyjnych projektów należy także E-Collective, w którym usłyszymy samych uznanych muzyków światowego formatu niekoniecznie związanych z jazzem. Zespół odchodzi od tradycyjnego układu „solista – akompaniament”. Zamiast starej formuły kipi tu artystyczna wolność. Każdy z muzyków ma możliwość ciągłej improwizacji. Dzięki temu każde solo ma szansę wybrzmiewać jeszcze bardziej wyraziście i ukazywać wybitność muzyków.
Formuła jaką stosuje w swoim najnowszym projekcie Blanchard przypomina prace Milesa Davisa z czasów „Bitches Brew” – to jednocześnie muzyka skierowana na groove i w dużej mierze zaaranżowana. W kompozycjach słuchacze odnajdą nie tylko jazz fusion, electric i hip-hop, ale także elementy bluesa, funk i R&B. Terence Blanchard od lat wykorzystuje swoją sztukę i popularność do poruszania istotnych problemów społecznych. Najnowsza płyta „Live”, która ukazała się w kwietniu br. Nakładem Blue Note Records jest głosem artysty wobec narastającego w USA problemu przemocy z użyciem broni palnej i narastającej debaty na temat dostępu do broni. Siedem niezwykle mocnych utworów zarejestrowanych na żywo wyraża frustrację mas wobec regularnie powtarzających się masakr, ale też koi niepokój.